Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qyteti i dijes dhe... i hashashit

2 posters

Shko poshtė

Qyteti i dijes dhe... i hashashit Empty Qyteti i dijes dhe... i hashashit

Mesazh nga bledikorcari Sun Mar 08, 2009 9:58 am

ga nė Qytetin Studenti. Errėsira qė stimulon shitjet e kėsaj lėnde tė ndaluar, por shumė tė preferuar nga studentėt, dhe kėrkesa pėr tė qenė nė formė. Njė natė nė qytetin e tė rinjve.


"Do e tymosim pak sonte, ėshtė mall i mirė. Ēunat e kanė sjellė nga Lazarati". Bisedat tė tilla mund t'i hasėsh nė ndonjė nga lokalet me shumė muzikė nė Qytetin Studenti, darkave poshtė godinave, apo stolave tė lulishteve. Qė tė jesh pjesė e tyre, duhet patjetėr tė kesh njohje tė mirė me bashkėbiseduesit dhe, pėr mė tepėr, tė kenė krijuar besim.
Ėshtė quajtur qyteti i rinisė sė pėrjetshme, por pėr shumė arsye, nuk i mjafton energjia e moshės. Kėrkohet edhe diēka tjetėr pėr tė ardhur nė qejf. Ndoshta, justifikim janė provimet e shumta, tejngarkesa mėsimore, kjo e parė nė raport me kohėn e lirė, kalimi i kohės nė video-lojėra, chat-imi nė internet apo njohjet e reja. (pėr kėtė tė fundit, Qyteti Studenti mban rekord, qė nga krijimi i tij dhe si zor qė ta humbė ndonjėherė). A ėshtė e vėshtirė tė takosh njė shpėrndarės narkotikėsh nė qytetin e dijes?
Po tė kalosh njė natė "tė vėmendshme" aty, i kupton lėvizjet e personave qė tregtojnė "mallin", por edhe tė blerėsve. Gjithmonė gjendet njė vend ku nuk ka shumė dritė, tė preferuara janė cepat e godinave tė vajzave, kamufluar me ndonjė sinjal pėr "tė dashurėn". Por, vendet nuk janė ēdo natė tė njėjtė, ato ndryshojnė, mbrėmjen e ardhshme gjendet njė tjetėr.
Tre-katėr vite mė parė, "namin" pėr punė tė tillė e kishte godina 20 - 21, (pjesa dėrmuese e studentėve qė jetonin aty ishin nga zona e Fierit). Por, moskultivimi i hashashit nė zonėn e Cakranit, u bė shkak qė pikat e shpėrndarjes sė narkotikėve tė zhvendoseshin diku tjetėr nė Qytet Studenti apo nė banesat e shumta me qira, nė zonėn pėrreth. Shpėrndarėsit e kanė ndarė mendjen tė shkėmbejnė lėndėn e ndaluar me ca tė holla tė zhubravitura, tė dala nga xhepi i ngushtė i njė studenti.
Cilėsia? Copė-copė! Mjafton njė cigare me kanabis ende tė pa pėrpunuar, ose e pėrzier me mbetje. E shumta, mund tė shitet ndonjė porcion heroine, por edhe kjo rrallė, pasi ėshtė e pamundur tė pėrballohet nga xhepat e studentėve. Raporti kėrkesė-ofertė, ėshtė marrė vesh mė sė miri kėtu. Kulmi ėshtė ora 24:00, koha kur pjesa mė e madhe e rinisė vėrshon nė pub-e. Erdhi ora tė "bojnė qejf".
Vajzat flakin tej ēehret e zverdhura, (ndoshta nga studimi i lodhshėm?) dhe veshin kanatieret e vogla, xhinset, vendosin varėset e florinjta, byzylykėt dhe, sigurisht, tualet tė rėndė e parfumin mė tė shtrenjtė qė munden. Pak muzikė, alkool, cigare duhani njėra pas tjetrės dhe, vjen edhe koha e hashashit. Kur cigarja e dredhur keq, ka shkuar nė gjysmė, as mos mendo se mund tė pėrmbahen. Dehen, ulėrijnė deri nė tė gdhirė. Kur pyesim njėrin prej tyre se pėrse e pi, pėrgjigja ėshtė e shkurtėr: "Jam me sezon provimesh, dhe mė duhet tė rri zgjuar qė tė mėsoj". Askush nuk ėshtė nė gjendje tė shpjegojė se si mund t'i duket faqja e librit kėtij...
Herė pas here, policia "lėshohet" nė qytetin e studentėve, pas rrjedhjes sė informacionit nga vetė grupi, nė rastin mė tė mirė, arrestohen, si shpėrndarėsit, ashtu edhe klientėt e tyre. Ka gjasa qė tė jenė tė dy palėt studentė, pasi sipas atyre qė e bėjnė kėtė biznes, filtrimi i studentėve ėshtė mė fitimprurėse pėr ta. Rasti mė i fundit u shėnua vetėm pak ditė mė parė, ku ranė nė pranga 3 persona nga 23-vjeē. Policia i kapi nė flagrancė nė lokalin e njėrit prej tyre. Ishin jo pak, po 51 qese, brenda tė cilave kishte lėndė narkotike tė llojit kanabis sativa. E gjitha pėr "intelektualėt e sė ardhmes".
__________________
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Qyteti i dijes dhe... i hashashit N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Qyteti i dijes dhe... i hashashit Empty Re: Qyteti i dijes dhe... i hashashit

Mesazh nga nardlushnja Tue Mar 10, 2009 11:16 pm

sa keq
Gjynah
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 53
Shteti : Qyteti i dijes dhe... i hashashit N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi