Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emigrantet shqiptare, kapacitet integrues

Shko poshtė

Emigrantet shqiptare, kapacitet integrues Empty w eskluziv

Mesazh nga ylli jasa Thu Feb 05, 2009 3:37 pm

Tema e emigracionit dhe resurset dhe problemet qe ajo ka nuk mund te jene objekt i politikave te deshtuara shqipetare.
Pushteti i emigracionit i takon vetem Atij, pra popullit.
Manipulimi qe i behet kesaj teme eshte aq tragjik sa mjafton fakti qe sot pas 19 vitesh emigracioni shqiptar nuk ka te drejte te votoje me ane te sistemit elektronik, apo sistemeve te tjera bashkekohore. Ka ardhur koha per te vendosur te drejten tone,Sot!
pershendetje
Ylli Jasa
Udine
Itali
ylli jasa
ylli jasa
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 4
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/02/2009

http://shperthimi.blogspot.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Emigrantet shqiptare, kapacitet integrues Empty Re: Emigrantet shqiptare, kapacitet integrues

Mesazh nga ylli jasa Thu Feb 05, 2009 3:44 pm

Dhe nje here..
Jane rreth 1,5 miljon shqipetare vetem ne Itali dhe Greqi. Xhiro ekonomike qe behet nga ta llogaritet ne disa miliarda euro ne vit, afro 15 miliarde euro. Kjo eshte disa here me e madhe se buxheti i qeverise shqipetare te Tiranes. Kursimet dhe dergimet e emigracionit jane pjese e te ardhurave nacionale te kombit shqipetar. Ju ftoj te merrni pjese ne aksionin me te madh politik, ekonomik dhe kulturor qe behet gati te perfshije trevat tona dhe mbare boten me 2009.
ylli jasa
ylli jasa
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 4
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/02/2009

http://shperthimi.blogspot.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi