Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20 femrat e famshme me te pasura ne bote

2 posters

Shko poshtė

20 femrat e famshme me te pasura ne bote Empty 20 femrat e famshme me te pasura ne bote

Mesazh nga Vizitor Sun Jun 29, 2008 10:43 pm

Ato janė tė bukura, tė famshme, por, mbi tė gjitha, janė shumė tė afta. Tė afta pėr tė qenė nė qendėr tė vėmendjes, tė afta pėr tė bėrė sa mė mirė punėn e tyre e si rrjedhojė pėr tė fituar para. Si ēdo vit tjetėr, revista amerikane “Forbes” ka pėrpiluar listėn e njėzet femrave mė tė famshme nė biznesin e argėtimit, ku pėrfshihet televizioni, spektakli, kinemaja, muzika e librat.
Lista
Pėr hartuar listėn, revista “Forbes” i ka hyrė me themel industrisė televizive, muzikore e kinematografike pėr tė pėrcaktuar cilat femra tė famshme kanė arritur tė grumbullojnė shumat mė tė mėdha tė parave gjatė karrierės sė tyre. Revista nuk pėrfshin ato personazhe tė famshme, tė cilat aktualisht nuk punojnė, siē ėshtė Barbra Streisand apo femrat e vjetra tė Hollivudit, si Elizabeth Taylor. Lista ėshtė e kufizuar tek megayjet aktive nė kohėn aktuale.
Tė famshme e tė pasura
Nė vend tė parė qėndron prej shumė kohėsh Oprah. Drejtuese e njė emisioni televiziv shumė tė suksesshėm nė SHBA, ajo ka rezultuar tė jetė femra me ngjyrė e vetme me njė pasuri tė tillė dhe ndėr tė paktat qė bėjnė pjesė nė aristokracinė e kėsaj industrie. Pa dyshim qė yjet e kėsaj industrie, me njė karrierė mė tė gjatė, kanė dėshmuar se shpesh herė evoluimi ėshtė i pamundur. Por nė rastin e Madonės ėshtė ndryshe. Qė prej fillimit tė karrierės nė vitin 1980 ajo ka shitur rreth 200 milionė albume nė gjithė botėn. Ajo ka njė portofol impresionues pronash si dhe kompaninė e saj tė regjistrimit “Maverick”. Mė pas vjen shkrimtarja e librit mė tė famshėm pėr fėmijė “Harry Potter”, modelja braziliane Gisele Bundchen, e cila nuk fiton vetėm nga sfilatat, por edhe nga njė linjė sandalesh, tė cilat i shet nė Brazil. Mė tė rejat e listės janė dy binjaket Olsen. Britney Spears gjithashtu ėshtė pjesė e listės, pasurinė e ka fituar pėrgjithėsisht nėpėrmjet muzikės, po ashtu si shumė prej tė tjerave nė kėtė listė, edhe nėpėrmjet linjave personale tė parfumeve apo veshjeve tė ndryshme.

Lista

1.Oprah Winfrey
Pasuria: 1,5 miliardė dollarė
Mosha: 52 vjeēe
Burimi: Show televiziv

2.J.K. Rowling
Pasuria: 1 miliardė dollarė
Mosha: 40 vjeēe
Burimi: Librat (Harri Poter)

3. Martha Stewart
Pasuria: 638 milionė dollarė
Mosha: 64 vjeēe
Burimi: Televizioni

4.Madonna
Pasuria: 325 milionė dollarė
Mosha: 48 vjeēe
Burimi: Muzika

5.Celine Dion
Pasuria: 250 milionė dollarė
Mosha: 38 vjeēe
Burimi: Muzika

6.Mariah Carey
Pasuria: 225 milionė dollarė
Mosha: 36 vjeēe
Burimi: Muzika

7.Janet Jackson
Pasuria: 150 milionė dollarė
Mosha: 40 vjeēe
Burimi: Muzika

8.Julia Roberts
Pasuria: 140 milionė dollarė
Mosha: 39 vjeēe
Burimi: Filmat

9.Jennifer Lopez
Pasuria: 110 milionė dollarė
Mosha: 38 vjeēe
Burimi: Filmat, muzika

10.Jennifer Aniston
Pasuria: 110 milionė dollarė
Mosha: 37 vjeēe
Burimi: Televizioni

11.Mary Kate & Ashley Olsen
Pasuria: 100 milionė dollarė
Mosha: 20 vjeēe
Burimi: Show-biznesi

12.Britney Spears
Pasuria: 100 milionė dollarė
Mosha: 25 vjeēe
Burimi: Muzika

13.Judith "Judge Judy" Sheindlin
Pasuria: 95 dollarė
Mosha: 64 vjeēe
Burimi: Televizioni

14.Sandra Bullock
Pasuria: 85 milionė dollarė
Mosha: 42 vjeēe
Burimi: Filmat

15.Cameron Diaz
Pasuria: 75 milionė dollarė
Mosha: 34 vjeēe
Burimi: Filmat

16.Gisele Bundchen
Pasuria: 70 milionė dollarė
Mosha: 26 vjeēe
Burimi: Moda

17.Ellen DeGeneres
Pasuria: 65 milionė dollarė
Mosha: 48 vjeēe
Burimi: Televizoni

18.Nicole Kidman
Pasuria: 60 milionė dollarė
Mosha: 39 vjeēe
Burimi: Filmat

19.Christina Aguilera
Pasuria: 60 milionė dollarė
Mosha: 26 vjeēe
Burimi: Muzika

20.Renee Zellweger
Pasuria: 45 milionė dollarė
Mosha: 37 vjeēe
Burimi: Filmat

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

20 femrat e famshme me te pasura ne bote Empty Re: 20 femrat e famshme me te pasura ne bote

Mesazh nga bledikorcari Thu Jul 03, 2008 4:38 pm

rowling me nje lloj libri nxori tere keto lek???!!!! atehere pse dhe ne mos bejme ndonje liber?ndoshta mund te behemi te njohur dhe te pasur??ahahahahah
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : 20 femrat e famshme me te pasura ne bote N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

20 femrat e famshme me te pasura ne bote Empty Re: 20 femrat e famshme me te pasura ne bote

Mesazh nga Gifted Sun Jun 14, 2009 1:28 am

S'ka mundesi...po Paris Hilton?pavaresisht se e kam antipati por besoj se do jete ne kete top listen,apo e bija e Donald Trump..

Gifted
Antar i ri
Antar i ri

Female
Numri i postimeve : 5
Age : 33
Shteti : 20 femrat e famshme me te pasura ne bote N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 5
Registration date : 14/06/2009

http://www.dhurata.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

20 femrat e famshme me te pasura ne bote Empty Re: 20 femrat e famshme me te pasura ne bote

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi