Pro apo kundėr klonimit tė njeriut dhe pse?

Shko poshtė

default Pro apo kundėr klonimit tė njeriut dhe pse?

Mesazh nga Musafir prej Mon Apr 28, 2008 7:02 am

Klonimi ka hapur nje debat etike ndermjet shkencetareve. Por, debati ndermjet njerezve te tjere eshte me "i eger", qofte ne lidhje me etiken, qofte me ligjet, qofte edhe me fene.

Teksa jane klonuar me sukses embrione kafshesh, a jeni ne favor te klonimit te njeriut? Pse ose pse jo?


Jam kategorikisht kunder klonimit do hapte 1 milion probleme,do modifikohej vete shoqeria njerezore per keq,na mjafton e keqja qe kemi.le ta leme evolucionin te beje punen e vet.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pro apo kundėr klonimit tė njeriut dhe pse?

Mesazh nga nardlushnja prej Mon Apr 28, 2008 7:21 am

Personalisht jam kundra klonimit.
Do te lindnin shume probleme sociale.
Nuk eshte problem jetik klonimi.Nuk morri fund zinxhiri fiziologjik i krijimit te njeriut.Nuk eshte e veshtire qe njeriu te shtohet ne menyre natyrore.Pse u dashka Klonimi?
Me jepni nje arsye
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Pro apo kundėr klonimit tė njeriut dhe pse? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi