Al Kaeda planifikon ta sulmojė Euro 2008

Shko poshtė

default Al Kaeda planifikon ta sulmojė Euro 2008

Mesazh nga Musafir prej Fri May 16, 2008 11:11 am

15.05.2008
Sipas zėdhėnėsit tė policisė Juerg Buehler, Euro9 2008 kėrcėnohet nga rrjeti terrorist Al-Kaida. Lajmi pėr sulmin e planifikuar konfirmohet nga burime policore zvicerane, njė prej vendeve ku Euro 2008 do tė mbahet.

Pėr gazetėn zvicerane 'La Liberte' Buehler tha se janė marrė shumė mesazhe kėrcėnimi pėr sulme nė Zvicėr, gjatė zhvillimit tė kampionatit euro0pian. Mesazhet janė postuar nė faqe interneti islamike, dhe situate ėshtė duke u hetuar nga afėr dhe me shumė vėmendje shtoi mė tej zyrtari i policisė zvicerane

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi