Historiani Kristo Frashėri dekorohet me Urdhrin “Nderi i Kombit”

Shko poshtė

default Historiani Kristo Frashėri dekorohet me Urdhrin “Nderi i Kombit”

Mesazh nga bledikorcari prej Tue Jun 24, 2008 9:12 am

Tiranė, 22 Maj, - Presidenti i Republikės Bamir Topi dekoroi sot (e Enjte) nė mesditė historianin e shquar Kristo Frashėri me Urdhrin “Nderi i Kombit”.

Historiani Kristo Frashėri dekorohet me Urdhrin “Nderi i Kombit” Topi_f10
Dekorimi u bė gjatė njė ceremonie tė veēantė nė Pallatin e Brigadave. Atje ishin tė ftuar personalitete tė shkencės, historisė, gjuhėsisė dhe akademikė tė njohur.

Pas nderimit tė himnit kombėtar shqiptar dhe leximit tė dekretit nga Sekretari i Pėrgjithshėm i Presidencės, Aleksandėr Flloko, Presidenti i Republikės i dorėzoi Prof. Kristo Frashėrit Urdhrin “Nderi i Kombit” me motivacionin: “Historianit tė shquar, me vizion tė gjerė e njohuri tė thella, qė dijet, pasionin dhe talentin ia pėrkushtoi shkrimit tė historisė sė kombit tė tij”.

Prof. Kristo Frashėri, duke folur nė ceremoni, tha se “ky nder qė mė bėhet, vjen nė kėtė moshė tė thyer dhe theksoi: “Unė do tė vazhdoj me sa fuqi qė kam tė punoj derisa tė realizoj ato projekte qė kam”.

albtoday
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Historiani Kristo Frashėri dekorohet me Urdhrin “Nderi i Kombit” N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi