Turistja angleze: Historia ime me dashnorin shqiptar

Shko poshtė

default Turistja angleze: Historia ime me dashnorin shqiptar

Mesazh nga bledikorcari prej Tue Jun 24, 2008 1:21 pm

Prokuroria vendos tė ndjekė nė gjėndje tė lirė sarandiotin e akuzuar pėr pėrdhunim nga 20- vjeēarja angleze

SARANDĖ- Edhe pse ka pranuar qė tė bėjė dashuri me dėshirėn e saj e ka denocuar mė pas nė polici pėr sjellje jo tė pėlqyshme. Ngjarja e rrėfyer si pėrdhunim nga turistia anglezeduket se nuk ka qenė gjė tjetėr veēse njė aventurė jo e kėndshme me partnerin shqiptar tė saponjohur nė hotel. Nė mbrėmjen e sė premtes, duket se 20- vjeēarja e huaj ka dėshiruar njė natė tė zjarrtė por gjithēka ka shkuar ters kur kanė pėrfunduar nė shtrat. Ngjarja e denoncuar si pėrdhunim dhe qė ka alarmuar jo vetėm policinė lokale por dhe trupin diplomatik britanik nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė hakmarje tė “dashurish” pėr zgjidhjen e sė cilės prokuroria e Sarandės ka nisur hetimet.

Rrefimi

Djali nga Saranda duket se do ta paguajė shtrenjtė aventurėn e tij me turisten angleze. Megjithėse ėshtė lėnė i lirė prokuroria e qytetit bregdetar ka nisur hetimet ndaj tij falė akuzės sė pėrdhunimit tė ngritur nga 20- vjeēarja angleze.Megjithėse pėr orė tė tėra vajza e huaj ka rėfyer ngjarjen e sė hėnės me pretendimin se ėshtė abuzuar seksualisht kjo nuk e ka bindur grupin hetimor. Ekspertiza mjeko-ligjore nuk ka vėrtetuar asnjė shenjė dhune nė trupin e vajzės ndėrkohė qė dėshmitarė tė ndryshėm kanė deklaruar se gjatė ditės sė premte kanė parė nėn shoqėrinė e njėri-tjetrit miqėsisht turisten angleze dhedjalin sarandiot. Madje ka qėnė dhe vetė vajza me inicialet A. A e cila ka ndryshuar dėshminė e saj nė prokokurorinė e sarandės. “Njė djalė mė ka pėrdhunuar nė njė nga hotelet e Sarandės”,-ka deklaruar fillimisht pėr uniformat blu turistja angleze. Mė pas ka ndryshuar dėshminė duke thėnė se ka shkuar me dėshirėn e saj pėr tė kaluar natėn me sarandiotin. Pasi kanė biseduar nė hollin e hotelit dy tė rinjtė kishin vendosur tė kaloninnjė natė bashkė. Bukuroshi sarandiot falė komunikimit nė anglisht kishte arritur tė joshte turisten e cila prej disa ditėsh kalonte pushimet nė brigjet e Jonit. “Kam shkuar nė dhomė me dėshirėn time por pastaj gjithēka ka ndryshuar. Mėnyrat se si ai kėrkonte tė bėnte seks nuk ishin tė pranueshme. Ai mė kėrkoi tė bėja dashuri nė mėnyra tė ndryshme ndaj dhe vendosa ta denoncoj dhunimin seksual qė mė ka bėrė”,-ka deklaruar pėr prokurorinė e Sarandės turistja angleze.Ndėrsa djali sarandiot ka deklaruar krejt tė kundėrtėn. Sipas tij, nata e sė premtes nuk ka qėnė asgjė tjetėr veēse njė aventurė seksuale pėr tė cilėn kishte rėnė dakord me vajzėn angleze. Pikėrisht kėto dėshmi por edhe fakti qė nga ekspertiza mjeko-ligjore nuk janė vėrtetuar shenja dhuneprokuroria e Sarandės ka vendosur tė lėrė tė lirė djaloshin pėr tė vazhduar hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes. Nė mėngjesin e sė shtunės njė ēift anglezėsh janė paraqitur nė mjediset e komisariatit tė qytetit bregdetar pėr tė denoncuar njė tė ri nga Saranda, duke e akuzuar atė pėr dhunė seksuale. Denoncimi i vajzės me inicialetA.A ka alarmuar policinė dhe prokurorinė e Sarandės, pasi Ambasada e Mbretėrisė sė Bashkuar nė vendin tonė ka kėrkuar me ngulm zbardhjen e sė vėrtetės.
Ēifti anglezndodhet prej disa ditėsh nė Sarandė, qytet tė cilin e kishin zgjedhur pėr tė kaluar disa ditė pushimesh.Tė premten nė mėngjes ēifti i turistėve ishte shpėrngulur nė njė dhomė hoteli, ku pretendohet se ka ndodhur ngjarja.Gjithēka ka nisur pas njė zėnke nė hotel ku bashkėshorti i moshuar sheh duke biseduar vajzėn angleze me djalin shqiptar. Anglezi ka hedhur akuzėn se sarandioti ka pėrdhunuargruan e tij dhe mė pasi i janė drejtuar policisė pėr tė denoncuar dhunėn seksuale. Megjithėse pritet pėrfundimi i hetimeve pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes, prokuroria ka vendosur ndjekjen nė gjėndje tė lirė tė djalit sarandiot. Pas denoncimit tė ngjarjes, ēifti anglez edhe gjatė ditės sė djeshme ėshtė parė nė plazhin joshės tė Sarandės bukuria e tė cilit duket se ka joshur anglezen dhe pėr njė aventurė mė shumė. Nė fund tė fundit pushimet pa aventurė s’do tė quheshin tė tilla.


Shekulli
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Turistja angleze: Historia ime me dashnorin shqiptar N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Turistja angleze: Historia ime me dashnorin shqiptar

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Jun 24, 2008 7:29 pm

Keto gjera ketu ne greqi jane ordinere te zakonshme.
Turistet para se te vijne ne greqi sigurohen me nje shume te madhe per perdhunimin e tyre.
Kur vine ne greqi shpartallohen majtas djathtas dhe atje ku mesojne emrin e vertete ose numrin e telefonit bejne edhe denoncimin per perdhunim dhe marrin nje sasi te madhe paraje kur kthehen ne atdhe te tyre.
Shqiptaret e shkrete nuk i kane mesuar akoma keto gjera(te mos tregojne emrat,telefonat dhe te mos ekspozohen ne publik) dhe bjen viktime e hipokrizise turistike.
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Turistja angleze: Historia ime me dashnorin shqiptar N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi