Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Faqja 9 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:41 pm

Polici dhe telefoni

Njė polic shkon nė punė me tė dyja faqet e djegura.
-Po ku e ke djegur faqen kėshtu, more derėzi? - e pyet shefi.
-Po ja, ra telefoni... unė isha duke hekurosur dhe duke menduar se kam nė dorė telefonin ngrita hekurin e u dogja.
-Mirė, – i thotė shefi, - po faqen tjetėr si e dogje?
-Epo, kur dogja njėrėn faqe, vendosa tė telefonoj ambulancėn...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:41 pm

Kuptimi i dietės
-Pra dietė do tė thotė qė tė mos hash aq shumė sa dėshiron?
-Jo, e keni gabim. Dietė do tė thotė tė hash sa tė duash prej atyre ushqimeve qė nuk tė pėlqejnė fare.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:42 pm

Kumbari

Njė ditė, djali i vogėl shikon tė atin duke urinuar dhe e pyet se ēfarė po bėnte.
- Ėshtė ēezmė, tė keqen babi, po vadis barin... – i thotė ai.
Pas disa ditėsh, djali i thotė tė atit:
- Babi, babi, e di ēfarė kam parė sot? Mamin qė pinte ujė te ēezma e kumbarit..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:43 pm

Lepuri

Luani vendos qė pėr kafshėt e pyllit tė hapet njė banjė publike pėr tė kryer nevojat nė mėnyrė tė kulturuar. Ditėn e parė, punėt shkonin mirė. Ditėn e dytė, luani shikon lepurin rrėzė njė shkurreje duke kryer nevojat. I shkon afėr dhe e kritikon pėr ndotjen e ambientit.
- Ke tė drejtė mbret, - ia kthen lepuri, - por po hyri ariu nė banjo do dy copė si puna ime pėr tė fshirė prapanicėn ...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:43 pm

Shtėpia publike

Njė tip hyn nė njė shtėpi publike dhe i drejtohet njė bjondine:
- Jam shpejt... Ēfarė mund tė mė bėsh brenda tri minutave?
- Njė vezė tė zier, – pėrgjigjet ajo.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:43 pm

Hera e parė

Njė i sėmurė qė kishte hyrė nė sallėn e operacionit, shumė i emocionuar e i frikėsuar, i drejtohet me gjysmė zėri doktorit:
- Kam shumė frikė doktor. Kjo ėshtė hera e parė pėr mua qė operohem dhe nuk di si do tė mė dalė.
- Mos u shqetėso fare vėlla – ia kthen doktori – se edhe pėr mua ėshtė hera e parė qė operoj dhe nuk di tė them si do tė mė dalė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:44 pm

Shkollimi

Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:44 pm

Pinguinet me syze

Nje polic shef njerin qe po ngiste nje kamion te mbushur me pinguina mbrapa. E ndalon dhe i thote:
- Ku shkon me gjithe keta pinguina ti ? Coji ne kopsht zologjik.
Te nesermen polici duke drejtuar trafikun shef prap kte tipin me kamionin plot me pinguina dhe secilit i kishte vene syze. E ndalon prap dhe i thote:
- Or ti, nuk te thashe ti coje ne kopsht zologjik dje?
- I cova mor shef - pergjigjet shoferi. - Sot po i coj ne plazh.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:45 pm

Prejardhja

Miri i thotė Benit:
-O Beni, e di ti qė ne e kemi prejardhjen nga majmuni? Kėshtu mė tha babi dje...
Dhe Beni qe ja kthen:
-E ē’mė duhet kjo mua? Nuk ngatėrrohem me problemet tuaja familjare..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:45 pm

Zezaku nė tunel

Nė njė televizion shqiptar po jepej programi, ndėrkaq spikerja thotė se pas 5 minutash, publiku do tė ndjekė njė film tė bukur. Kalojnė 5 minutat dhe ekrani nxihet sterrė. Asgjė nuk dallohej pėr gati 90 minuta, derisa nė monitor rishfaqet sėrish spikerja, e cila thotė:
-Tė dashur teleshikues sapo ndoqėt filmin “Zezaku nė tunel”...

Miza

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:46 pm

Kafshimi

Nje biznesmen vendos te kaloje pasditen kendshem me sekretaren dhe pasi drekojne, shkojne bejne dashuri ne nje motel. Kur po kthehej ne shtepi, burri shikon ne pasqyre se sekretarja i kishte lene nje shenje kafshimi ne qafe. I shqetesuar mbrrin ne shtepi. Shikon qenin qe po luante me nje top llastiku ne oborr dhe i hidhet menjehere siper duke bere zhurme. Ne ate kohe del gruaja.
-Zemer, shiko si me kafshoi qeni ne qafe. – i thote ai.
Sakaq gruaja ja kthen:
-E di shpirt e di, shiko si ma ka kafshuar edhe mua gjoksin..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:46 pm

Papagalli

Vendosin policet qe per ditelindjen e shefit te tyre te organizonin nje parade madheshtore e gjithashtu t’i blinin edhe nje papagall. Dalin gjithandej neper tregje e dyqane kafshesh, por nuk gjenin qe nuk gjenin papagaj. Ne fund, kur i kishin humbur gati shpresat ne nje bordello gjejne nje papagall dhe pasi i luten pronares qe t’ua shese, ia mbushin mendjen dhe e marrin.
Te gezuar policet blejne dhe nje kafaz te bukur dhe i hedhin siper nje mbulese te kuqe qe ta zbulonin surprizen ne momentin kur do t’i jepnin dhuraten shefit. Pasi mbaron parada dhe nis mbremja, te gjithe kureshtaret u mblodhen para kafazit per te pare se ēfare fshihej poshte mbuleses. Atehere nje nga policet e heq mbulesen. Papagalli sa i shikon ia ben me te madhe:
- Fshihuni kurva se erdhi policia...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:47 pm

Polici dhe hajduti

Nje polic kap nje hajdut e pasi i ve prangat i thote se do ta shoqeroje per ne rajon. Duke ecur rruges kur ishin para nja bari hajduti i thote policit:
- Me ler te blej nje pakete cigare...
Polici e beson dhe ne fodullek e siper e le te lire hajdutin qe te shkoje te bleje paketen. Kalojne 10 minuta dhe hajduti nuk po dilte me jashte. Atehere polici futet brenda barit, por as aty nuk e shikon. Nderkaq, dikush i thote se hajduti kishte ikur nga dritarja. Te nesermen rastesisht polici e sheh hajdutin ne rruge dhe menjehere e kap dhe i hedh prangat. Duke e ēuar per ne rajon, serish ata kalojne prane te njejtit bar. Hajduti ndalet dhe i thote:
- O shef, te lutem me ler te blej nje pakete cigare!
-Jo ore, - i thote polici, - njehere ma punove e kerkon te ma hedhesh prape. Bjerri leket dhe prit ketu se ta blej une

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:48 pm

Bjondja kėrkon burrė

Njė bjonde kthehet nė mėngjes nė shtėpi dhe e ėma i thotė:
-Ėshtė koha qė tė mendosh edhe ti pėr tė gjetur njė burrė, tė keqen mamaja.
-E di mama, nuk ėshtė se nuk mė ka shkuar nė mendje njė gjė e tillė, por nuk di se burrin e kujt tė gjej...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:49 pm

Emigranti

Njė fshatar sapo kthehej nga Greqia nė vitet e para pas ’90-s dhe kur mbėrrin nė shtėpi dikush nga fisi e pyet:
- Hė mo, si t’u dukėn grekėt?
- Mirė, mirė, por njė gjė mė bėri pėrshtypje... Gjysma e tyre e kishin emrin “Malaga”...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:49 pm

Djali dhe biēikleta

Djali kishte dėshirė tė blinte biēikletė dhe i lutet sė ėmės. Mamaja i pėrgjigjet negativisht duke i thėnė se nuk kishte lekė. Njė natė, djali e pikas tė ėmėn nė shtrat duke u pėrkėdhelur dhe duke mėrmėritur: “Dua njė mashkull, dua njė mashkull...”. Nė ēast, nga dollapi del babai i tij qė shkon drejt shtratit. Djali shkon me vrap nė dhomėn e tij, shtrihet nė krevat, e duke u pėrkėdhelur si e ėma me shikim nga dollapi mėrmėriste:
“Dua njė biēikletė, dua njė biēikletė!...”

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:50 pm

Pa titull

Burri:
- Pasi rruhem, ndihem 10 vjet me i ri...
Gruaja:
Atėherė ti duhet tė rruhesh darkave...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:50 pm

100 Kulaēet

Njė djalė, gjithmonė, kur kalonte shitėsja e kulaēeve para shtėpisė sė tij, e pyeste:
- Ke 100 kulaēe?
- Jo, – ia kthente shitėsja.
Dhe djali vazhdonte rrugėn pėr qejfin e tij, pa blerė asnjė kulaē. Njė ditė shitėsja porosit nė furrė 100 kulaēe dhe kalon nga rruga ku shpesh pėrballej me djalin. Pas pak minutash djali del jashtė dhe shitėsja e pėrshėndet ngrohtėsisht.
- Ke 100 kulaēe? – e pyet sėrish ai.
-Po kam, – ia kthen shitėsja me njė ton ku ndihej qartė triumfi.
-Ah, e shkreta ti moj! Ta qaj hallin si do t’i shesėsh gjithė ato, – i thotė djali duke u larguar.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:50 pm

Shtatzėnia

Kthehet vajza nė shtėpi dhe e shqetėsuar i tregon nėnės dhe babės se kishte pasur marrėdhėnie me njė djalė dhe dyshonte qė kishte mbetur shtatzėnė. “Unė do tė tė vras, – i thotė babai. “Si mund ta ēnderosh kėshtu familjen me dashuri e fėmijė tė jashtėligjshėm?”.
Vajza i thotė se djali po priste jashtė pėr tė biseduar. Del plaku jashtė dhe shikon njė djalosh me makinė “Ferrari”, i cili sakaq i thotė: “Nėse vajza jote bėn gocė, do tė tė jap 20 milionė lekė, nėse bėn djalė, do tė jap 40 milionė, nėse s’bėn fare...”.
“Nėse s’bėn fare ti prapė mund ta rregullosh atė punė...”, – ia kthen plaku.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:51 pm

Polici qė qesh

Isha me shokėt te tre vėllezėrit Frashėri duke lexuar njė gazetė me barcaleta pėr policė. Ndėrkohė qė ishte dhe ajo shprehja qė “polici qesh i fundit” dhe na thotė polici nga vendi i shėrbimit: “Na lexoni njė barcaletė nga ato me policė se janė tė bukura”. Filloi ky shoku im duke i thėnė njė ngjarje nga jeta e vet, jo nga barcaletat e gazetės. Kishte qenė njė herė ky shoku me makinė me timonin sistem anglez dhe duke ecur me 200km/orė nė autostradė e ndal policia. Atė moment vėllai i tij, ulur nė krahun e pasagjerit, hap xhamin dhe i thotė policit:
-O shef, na fal se nuk e bėjmė mė.
Polici i nervozuar i thotė:
-Si more nuk e bėni mė? Ku shkon ti me gjithė atė shpejtėsi dhe pa timon!?... (se nuk e vuri re polici qė ishte me sistem anglez timoni). Sa e dėgjuam kėtė histori tė gjithė ia dhamė sė qeshurės, ndėrsa polici na tha se nuk e kuptonte ku qe pjesa pėr tė qeshur. Pas pesė minutash, polici papritur nis qesh me tė madhe. Nuk po bėnte asgjė tė veēantė. Siē duket atėherė i shkuan valėt e historisė qė dėgjoi.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:51 pm

Te kasapi

Shkon njė djalė te njė kasap dhe i thotė:
-Xhaxhi kasapi, a ke ēamēakiza me kanellė?
-Jo – i thotė ai, - kam vetėm mish...
Tė nesėrmen djali shkon prapė te kasapi.
-Xhaxhi kasapi, a ke ēamēakiza me kanellė?
-Joo ore, tė thashė njėherė qė shes mish e mos mė thuaj mė se e shikon atė sharrėn aty? Do ta pres gjuhėn si tė kecit...
Ditėn tjetėr, djali shkon prapė te kasapi dhe i thotė:
-Xhaxhi kasapi, ku e ke atė sharrėn?
-U prish dhe e kam ēuar tė rregullohet...
-Epo mirė, a ke ēamēakiza me kanellė?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:52 pm

Kėsulėkuqja (varianti modern)

Kėsulėkuqja me shportėn me ushqime e dhurata niset pėr te gjyshja. Siē po ecte nė mes tė pyllit, nga njė shkurre dėgjon zhurmė dhe thotė:
- O ujk, unė e di si pėrfundon kjo pėrrallė, ndaj hiqu sysh e mos mė gjurmo mė, se nuk ta kam frikėn...
Ujku ikėn me vrap. Kėsulėkuqja vazhdon ecjen nė mes tė pyllit pėr tė shkuar te gjyshja, kur prapė ndien se dikush ishte pas njė peme.
-O ujk, kot e ke, - i thotė. - Tė thashė se e di si pėrfundon kjo histori, mos mė ndiq, se nė fund gjuetari do tė tė vrasė.
Ujku ikėn me vrap. Kėsulėkuqja vazhdon ecjen dhe kur arrin fare pranė shtėpisė sė gjyshes, teksa do tė kalonte mbi njė urė, sėrish ndien dikė qė ishte atje pėrveē saj.
- O ujk, - i thotė, - prapė avazin ti? Mos mė ndiq kot se...
-O kėsulėkuqe, - ia kthen ujku i nervozuar, - e di si ėshtė puna? A do mė lesh rehat tė dhjes?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:52 pm

Plaku dhe vajza

Njė vajzė, sapo hipėn nė autobus, pėrballet me ngacmimet e disa adoleshentėve, ndėrkohė qė njerėzit qėndronin tė ngjeshur pas njėri-tjetrit si sardelet nė konservė. Njė plak, qė ishte ulur, i drejtohet vajzės:
-Eja, bija ime, ulu nė prehrin tim qė tė jesh rehat!
Vajza pranon dhe ulet. Pas pak plaku ndjen njė aromė tė kėndshme qė vinte nga parfumi i vajzės dhe i thotė:
-Moj ēupė, mos je gjė parukiere ti?
-Po xhaxha, por mė thuaj nga e gjete?
-Po ja, tė mbajnė flokėt erė tė mirė prandaj...
-Mė fal, xhaxha, tė tė bėj dhe unė njė pyetje? – ia kthen vajza.
-Po, patjetėr, – thotė plaku.
-Mos ke punuar gjė mekanik kur ke qenė i ri ti?
-Po, - pėrgjigjet plaku dhe e pyet i habitur: - Si e gjete?
- Po ja... ky kriku yt ngrika mirė...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:53 pm

Tradhtia

Pas njė martese 45-vjeēare, njė ditė, burri me gruan vendosin qė t’i hapen plotėsisht njėri-tjetrit pėr mėkatet qė kishin bėrė nė rini dhe gjatė martesės.
-E dashur, mė fal, – thotė burri, - por tė kam tradhtuar gjithsej tri herė nė jetėn time.
-Ne pėr tė falur jemi kėtu duke u rrėfyer sot, - ia kthen gruaja. - Por mė thuaj me kė ma paske dredhur?
-Tė tria herėt me gruan e komandantit. Po ti, a ma ke dredhur ndonjėherė shpirt? - e pyet ai.
-Edhe ti mė fal, ta kam dredhur vetėm dy herė, – pėrgjigjet gruaja.
-Ah, epo mirė. (Tė paktėn unė ia kam dredhur mė shumė, mendon me vete burri). - Veē mė thuaj, me kė ke shkuar ti zemėr?
-Njė herė me komandantin dhe njė herė me ushtrinė...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:53 pm

Dhurata

Jam i pamartuar. Isha i fejuar, mirėpo fejesa dėshtoi dhe e dini pse? Pėr Vitin e Ri vendosa t’i dhuroj sė fejuarės njė palė doreza dimri, e bashkė me dhuratėn edhe njė letėr pėrshėndetėse.
Nė dyqan takova njė shoqe, e cila bleu tanga. Shitėsja gabimisht na ngatėrroi dhuratat dhe unė futa biletėn pėrshėndetėse te ēanta me tangat. Ja se ēfarė shkruaja nė letėr: “Me kėtė dhuratė, e dashur, dua tė tė bėj me dije se tė dua. Herėn e fundit kam vėrejtur ēfarė tė mungon, pra tash i ke kėtu nė kėtė pako. Tė uroj momente tė kėndshme me to. Desha t’i blej tė leshta, mirėpo do tė djersije ndoshta, e kėtė e vėrejta edhe te disa kolege tė punės. Nuk e dita numrin e madhėsisė, kėshtu qė mė ndihmoi shitėsja, e cila i provoi pėr mua. Desha t’i blej prej lėkure, mirėpo ato nuk mundesh me i zhvesh shpejt, sidomos kur tė takohesh me kolegė nė punė. E di qė do tė pėrlyhen shpejt, sepse njerėzit i kanė duart e papastra. Po mos u bėj merak, se edhe pak e vjen pranvera, s'ke nevojė me i mbajt mė. Tė puth, i dashuri i yt”.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 9 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi