Batuta nga Humori Shqiptar

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:12 am

Ne malesi nje dite vjeshte ra nje shi i madh,i cili zuri te vershoj qdo gje qe gjente para,filloi te vershoi edhe shtepi.!Njerezit braktisen shtepite dhe dolen ne fushe,kurse shehu i fshatit po mendonte te shpetonte diqka nga pasuria!Djali i shehut kishte dalur nenje koder dhe po veshtronte vershimin.Nje fqinje e pa dhe i thiri:O djalo,po perse moreti ke dalur ne koder,e babain e ke lene ne uje?Atehere djali e thirri shehun e po i thote:O baba sheh,o ik more gomar se po mbytesh ne uje!Te gjithe fshataret qeshen!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:13 am

Avdiu po ruante bagetine,dhe i kishte leshuar ne livadhin e fqiut.Fqiu e pa dhe po i therret:O;Avdi,priti gjane prej livadhit tem.O nuk i priti jo,po i pergjigjet Avdiu!More priti se po te erdha aty,ndahemi keq.Fqiu mori vrapin me shkuar drejt Avdiut,kurse Avdiu mori iken!Fqiu u habit si po ikte ai qyqare dhe u kthya,kurse Avdiu kishte ikur neper tri fshatra,pa guxuar mee kthye koken mbrapa!Njeri e pa dhe e pyeti:Q ka po nget keshtu qe je mbushe fryme o jaran?O,jam tue ike se pom ndjek Aliu!Mesa po shoh une mbrapa teje nuk qendron njeri,iu pergjegj udhetari.Atehere Avdiu e kthej koken mbrapa dhe kur pa se fqiu nuk eshte mbas tij,u ndal mori fryme thelle,e briti:Oh,qysh po me duket shpetova!!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:13 am

Petriti hyri nė autobus,aty u ul dhe rezervoi njė ulėse pėr shokun,i cili do te vinte njė stacion mė lart.Papritmas erdhi njė fshatar dhe u ul te Petriti!Petriti iu drejtua:Vendi ėshtė i nxėnė por fshatari as qė deshi tė dėgjoi!Zgjohu i tha Petriti:O nuk zgjohem jo,nė daq me u rrahur,rrahemi,dhe pikė!Petriti me keqardheje i thao tė duhej tė zgjohesh njerėzisht,por mosi e prune punėn deriaty edhe rrahemi!Nėse doni tė rraheni-rrahuni pėrjashta,nepo jupritim-u tha vozitėsi i autobusit.Dolėn dhe u rrahen,por Petriti ishte i shkathėt nė boksdhe e rrahu keq fshatarin.Fshatari i gjorė i zėnė ngusht,nuk diti qka tė thoshte,por pėr ngushėllim tha:Nuk e kemi bėrė me grushta!Ku rdikush tė rrahė,ti nuk mundeshtė zgjedhish si do tė rrahė,ai tė rrahė si don vet,iupėrgjegj Petriti.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:14 am

Dy pijanec takohen ne rruge,dhe njeri po e pyet tjetrin:
-A ke ngrene mengjez sot?
-Une?Asnje pike,po i pergjigjet tjetri.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Fri May 23, 2008 11:09 pm

-Kur duhet te jet ne shtrat vasha e re?
-Ne oren tete!
-Po pse qaq heret?
-Qe me mbrri n'shpi para ores 12

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:12 am

Gjykatėsi pyet :


E pandehur ? Ku i kaluat ditėt e para tė muajit ?
- Nė krevat ! pėrgjigjt ajo.
- Keni dėshmitarė ?
- Po! Njė numėr klientėsh !

Ps. Nard, pėrpara se tė bėhesh si Irisa, lexo postimet qė bėn !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:16 am

Dy shkokė kuvendojnė :

- Tė paska lindur djalė ! Jam gėzuar ! Thotė i pari .
- Po! Edhe unė i lumtur jam.
- Po bashkėshortja ? e pyet i pari.
-Ajo akoma nuk di !

Ps. Nuk vlen pėr voglushen as pėr Bledin dhe Nardin.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:20 am

Shoqja , shoqes i ankohet :

- Burri im ėshtė 300% impotent.
-Po dje mė that se ėshtė 100 %, ia kthen tjetra.
-Po thash! Por, sot ra nga shkallėt dhe e theu gishtin dhe kafshoi buzėn !


Ps. Nuk vlen pėr ferave dhe... !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:22 am

Femrat ma shumė se paratė dhe seksin e duan pranimin dhe lavdatat.

Ps. Jo si ajo Lushnjarja qė e mban jataganin afėr brezit e nuk e ka mes kėmbėve !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:25 am

Pėr tė qenė tė sigurtė se martesa e tyre do tė ketė jetė tė gjatė, nė fillim ēifti i ri caktoi ditėn e ndarjes, pastaj atė tė dasmės.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:26 am

Liri e fjalės do tė thotė, sa mė shumė njerėz tė kėrkojnė tė vėrtetėn, aq mė pak do ta gjejnė atė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:27 am

Ėshtė e vėrtetė se ka shumė vajza tė mira midis djemve gey, dhe shumė djem tė mirė midis vajzave lezbike.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:31 am

Nuk ėshtė e vėrtetė se femrat nuk janė inteligjente, por ajo vlerė u rrjedh ēdo muaj bashkė me menstruacionet.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:31 am

Vetėm nė shoqėrinė e lartė mund tė gjeni veset mė tė ulta.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:33 am

Ministri im, nė zyrė mban fotografinė e gruas, ndėrsa udhėtim-pushimet i bėn me tė dashurėn sekretare.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:34 am

Kur tė tjėrėt flasin dhe unė nuk i kuptoj, nervozohem. Kur unė flas dhe tė tjerėt nuk mė kuptojnė, pėrsėri nervozohem. Kjo do tė thotė se unė kam gjithmonė tė drejtė nė nervozitetin tim.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:47 am

Kam arritur nė pėrfundimin se, tė gjitha gėzimet nė jetė i kam patur nga injoranca, ndėrsa tė gjitha shqetėsimet, nga menēuria. Jam i shqetėsuar se kjo e dyta nuk dėshiron mė tė mė lėrė asnjė ēast nga e para.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi