Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Faqja 4 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:56 am

A doni te punoni apo jo?!Loje me ditet e punesLe ti hedhim nje sy cfar ju kerkoni. Viti ka 365 dite qe jane te pershtatshme per pune. Viti ka gjithashtu dhe 52 jave ku juve merrni dy dite pushim per cdo jave duke lene per pune 261 dite, (365-52=261). Me qe ju shpenzoni 16 ore c'do dite larg punes, ju keni perdorur tashme mbi 170 dite! Nga 261 heqim 170 ngelen per pune 91 dite. Mos harrojme qe c'do dite pune ju harxhoni 30 minuta per kafe dhe cigare te cilat bejne 23 dite ne vit. Po ti heqim 91 diteve per pune keto 23 dite ngelen 68 dite per pune. Mos harrojme qe ne pune behet dhe nje ore pushim ne dreke dhe po ti mbledhim ne vit keto nje oreshet bejne 46 dite. Nga 68 heqim 46 ngelen vetem 22 dite per pune ne vit. Tani heqim edhe dy dite ne vit qe jane Dite Klinike per vizita, ngelen vetem 20 dite ne vit per pune! Heqim edhe 5 dite qe jane festa ne vit, ngelen 15 dite pune. Heqim dhe dy jave lejen e zakonshme dhe na ngelet per te punuar vetem nje dite ne vit! Tani ju vini dhe kerkoni tek une nje dite pushim, te vetmen dite qe ju ka ngelur te punoni!

Keshtu, totalja juaj per pune ne vit shkon zero!! Doni apo s'doni te punoni?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:57 am

Loje me ditet e punesLe ti hedhim nje sy cfar ju kerkoni. Viti ka 365 dite qe jane te pershtatshme per pune. Viti ka gjithashtu dhe 52 jave ku juve merrni dy dite pushim per cdo jave duke lene per pune 261 dite, (365-52=261). Me qe ju shpenzoni 16 ore c'do dite larg punes, ju keni perdorur tashme mbi 170 dite! Nga 261 heqim 170 ngelen per pune 91 dite. Mos harrojme qe c'do dite pune ju harxhoni 30 minuta per kafe dhe cigare te cilat bejne 23 dite ne vit. Po ti heqim 91 diteve per pune keto 23 dite ngelen 68 dite per pune. Mos harrojme qe ne pune behet dhe nje ore pushim ne dreke dhe po ti mbledhim ne vit keto nje oreshet bejne 46 dite. Nga 68 heqim 46 ngelen vetem 22 dite per pune ne vit. Tani heqim edhe dy dite ne vit qe jane Dite Klinike per vizita, ngelen vetem 20 dite ne vit per pune! Heqim edhe 5 dite qe jane festa ne vit, ngelen 15 dite pune. Heqim dhe dy jave lejen e zakonshme dhe na ngelet per te punuar vetem nje dite ne vit! Tani ju vini dhe kerkoni tek une nje dite pushim, te vetmen dite qe ju ka ngelur te punoni!

Keshtu, totalja juaj per pune ne vit shkon zero!! Doni apo s'doni te punoni?
81-Zoti thote qe nuk ekziston rastesia....
1) New York City ka 11 shkronja...
2) Afghanistan ka 11 shkronja...
3) Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrronte Kullat Binjake ne1993) ka 11 shkronja...
4) George W Bush ka 11 shkronja...
Mund te jete nje koincidence, por nuk mbaron me kaq:
1) New York eshte shteti i 11-te i SHBA-se.
2) Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11.
3) Ky avion kishte te regjistruar 92 pasagjere. 9 + 2 = 11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake,kishte te regjistruar 65 pasagjere. 6 + 5 = 11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 Shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik. 9+1+ 1 = 11
6) Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9 + 1 + 1 = 11. Koincidenca?! Vazhdojne...
1) Numri total i viktimave ne te dy avionet eshte 254. 2 + 5 + 4 = 11.
2) 11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2 + 5 + 4 = 11.
3) Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3 + 1 + 1 + 2 + 4 = 11.
4) Tragjedia e Madridid ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York.
Tani gjerat behen pak me te cuditshme:
Pervec vizave dhe yjeve qe formojne flamurin e SHBA-se, ky shtet ka
nje simbol tjeter me te cilin njihet ne bote, Shqiponjen.
Teksti i meposhtem eshte shkeputur nga Kurani:
"Nje bir i Arabise do te zgjoje friken e Shqiponjes.
Zemerimi i Shqiponjes do te godase gjithe tokat e Allahut edhe pse nje
pjese e ketyre tokave do te gezohen per kete. E megjithate zemerimi i
Shqiponjes do te pastroje tokat e Allahut dhe paqe do te jete serish."
Ky eshte paragrafi numer 9.11 ne Kuran.
Nese je akoma i pabindur provo kete gjene me poshte:
Hap Microsoft Word dhe bej si vijon:
1. Shkruaj me te medha Q33 NY. Ky ishte emri teknik i avionit te pare qe goditi Kullat Binjake.
2. Selektoje tekstin Q33 NY.
3. Zmadhoje fontin ne masen 48.
4. Ndryshoje emrin e fontit ne WINGDINGS .

Q33 NY

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:58 am

82-A e dini se? ... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Njė Koka-Kola nė Kinė s'mund tė shprehet dot ashtu sic thuhet nga e tėrė
bota pasi simbolet kineze i japin njė kuptim tjetėr qė nė shqip pėrkthehet fjalė
pėr fjalė: "Kafsho dyllin e fluturės." (KO-KA-KO-LA.)
***
Kush e ka dėgjuarė kėtė fjalė nuk e ka besuarė por kush ka shkuarė nė New
Zealand ėshtė ēuditur qė ekziston njė fjalė kaq e gjatė me 85 gėrma! Dhe kjo
fjalė ėshtė:
"Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenu­akitanatahu" kėshtu qė kjo ėshtė fjala e dytė mė e gjatė nė botė dhe
ėshtė nė gjuhėn e indigjenėve Maori qė nė gjuhėn tonė do ta pėrkthenim
kėshtu:
"Vėndi ku Tamatea, burri me gjunjė te mėdhenj,i cili rrėshqet, kacavirret,
gėlltit male,i njohur si tokė ngrėnės, qė i bie fyellit pėr tė kėnaqur tė
dashurėn e tij."

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:59 am

Humor pak i teperuar


83-Pasuordi jo shume i gjateNje grua ishte duke e ndihmuare burrin e saj qe te bente set up kompjuterin e tij, dhe ne nje pike te procesit, ajo i tha burrit se i nevoitej pasuordi i tij qe te vazhdonte me te log on.

Burri ishte ne gjendje te merzitur dhe nuk ja degjoi pyetjen gruas dhe ashtu me kot tha nje fjale, "PENIS".

Keshtu qe gruaja kur kompjuteri tha te fuste pasuordin ajo shkroi PENIS.

Ne kete kohe gruaja ja plasi te qeshurit te papermbajtur dhe burri kurioz e pyeti sesi ishte puna! Ajo i pergjegjet duke qeshur akoma me shume se kompjuteri i tha:

"Pasuordi jo shume i gjate"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:59 am

Dikush tjeter...Nje here nje plak, rreth te 80-ave, shkoi tek doktori dhe i tha, "dua te bej nje kontroll te pergjithshem." Doktori e pa plakun qe nga koka tek kembet dhe i tha, "Si ndihesh?"

I moshuari pasi mori fryme thelle ju pergjigj, "Kurre nuk jam ndjere kaq mire! Gjithecka e bej ne menyre perfekte bile, dua te tregoj nje sekret, jam martuar me nje vajze te re 18 vjece..."

Doktori qe po e degjonte i habitur e pyeti, "Vertet?!"

"Jo vetem qe jam martuar por e kam lene vajzen me barre dhe se shpejti pres te behem baba."

Doktori nuk dinte se cfar ti thoshte. Mendohet gjate dhe me ne fund i tregon kete histori:- Na ishte nje here nje gjahtar i mire i cili shpesh dilte per gjah. Nje here, kur mori ciften dhe do dilte malit per gjah, pa qe binte shi, u kthye ne shtepi per te marre nje ombrelle por nderkohe harroi pushken. Me ombrellen ne dore hyri ne pyll. Befas nje ari i madh i doli perpara duke i skermitur dhembet gati per sulm. Gjahtari i drejton ombrellen ariut dhe e merr ne shenje per ta qelluar, ben ta shkrepe por me kot, ombrella nuk ishte per ate pune. Ne ate cast degjoi nje te shtene dhe pa ariun te vrare tek kembet e tij. I cuditur po shikonte se si u be kjo pune! Po besonte se vertete e kishte vrare ariun me ombrelle !!- E pa besueshme doktor! Nuk vritet ariu me nje ombrelle! Ndoshta dikush tjeter e vrau, - u hodh me rrembim plaku.

- Drejte. Ja kete desha te them ty... - tha doktori

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:00 am

Zgjedhja e bashkeshortesNje beqar i pasur vendosi te martohej. Per kete ai beri nje prove per gruan qe do te merrte. Ajo qe do ta kenaqte me shume me shpenzimin e 10 mije dollareve qe do t'ju falte seciles prej tyre, do te behej gruaja e tij.E para mori dhjete mije dollare dhe shkoi tek nje sallon bukurie ku urdheroi ta bejne vajzen me te bukur ne bote! Atje e zbukuruan dhe e veshen sa ajo dukej sikur ishte engjellushe e bukur qe kishte zbritur nga qielli.E dyta shkoi tek nje dyqn rrobash per burra dhe bleu veshje shume te mira per burrin e saj te ardheshem duke i harxhuar te gjitha parate.E treta shkoi dhe i futi parate ne nje Firme Piramidale me nje fitim prej 200% pas c'do muaj! Muajin e pare ajo i mori mbrapsht $10.000 e saj dhe me pas luajti me fitimin...Kaluane disa muaj dhe kandidati per burre i thirri te tria. Ai e pyeti te paren, "si i shpenzove parate e mija?""Jam bere e bukur pasi te dua shume dhe dua qe te jem sa me terheqese per ty."

Beqari i befasuar i tha, "vertete je shume e bukur dhe une jam i kenaqur."Me pas pyeti te dyten, "po ti s'paske blere asgje per vete?!""I dashur, une dua te jem e jotja, c'do gje e imja duhet te te perkas ty prandaj te kam bere dhurata."

Beqari ngeli edhe me te dyten shume i kenaqur dhe ju drejtua te tretes, "po ti zemer pse je me duar bosh?""Une i dashur, parate e tua i futa ne nje Firme Piramidale dhe qe muajin e pare i mora dhjete mije dollaret e tua, ja ku i ke merri. Tani me fitimin ne duhet te mendojme per te ardhmen tone qe ta ndertojme sa me bukur."

Beqari pati ngeli shume i kenaqur edhe me idene e se tretes.Qe te tria kishin bere nga nje zgjidhje te bukur dhe beqari e kishte shume te veshtire qe te zgjidhte njeren. Po mendohej gjate, nderkohe syte i shkojne tek gjokset e te trijave, atje ku zakonisht shikojne tere meshkujt e botes. Ato kishin gjokse te medhenj por njera e kishte shume te madh dhe ai, pa e zgjatur zgjodhi ate.Shenim: Sot ne bote parate me te shumta prishen per qef; femrat harxhojne miliarda per implantimin e gjoksit, burrat po ashtu per te blere viagra dhe per ta rritur dhe ngritur. Sikur vetem nje e qinda e ketyre parave te harxhohej per kerkimet shkencore per te parandakluar kancerin e gjoksit dhe prostatit, sot ne bote nuk do te kishte gra e burra qe vdesin nga keto semundje.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:01 am

Humor nga tregime te verteta86-Tregim i verteteLavdar i Oparit, Tetor 2007Nje here pas luftes se dyte boterore, Mehmet Shehu shkoi per te takuar fshataret e Oparit ne rrethin e Korces, ate e shoqeronte K.K.Ekzekutiv te Korces, Myftar Grabocka dhe veterani i luftes, oparaku, Agush Gjergjevica. Fillimisht ai e filloi takimin me fshataret e Lavdarit. Me te mbritur ne Lavdar ata i thane nje fshatari qe te lajmeronte Kryetaren e Keshillit te fshatit, shoqen Merushe. Nuk vonoi dhe shoqja Merushe mbriti prara M.Shehut, ajo mbante ne dore nje furke me nje goxha shtellunge dhe tirrte lesh. Pa e hequr doren nga furka dhe druga, ajo ju uroj mireseardhjen shtetareve dhe i ftoi te uleshin nen hijen e nje vidhe qe gjendej ne te hyre te fshtat, prane varrezave. Nderkohe ajo i dha urdher nje burri qe e shoqeronte qe te lajmeronte fshatin qe te mblidheshin te gjithe aty pasi Mehmeti donte tu fliste.

- Mirese na keni erdhur shoke te partise dhe te pushtetit, - do ta fillonte fjalen Merushja,- pa me thoni si e kam Enverin?

- Ai eshte shendoshe e mire dhe te ben te fala, - ja kthen Mehmeti.

- Gjersa te mblidhen fshtaret une mendoj qe ju jeni te lodhur dhe doni te hani nje kafshate buke e te pini nje gote dhalle, si thoni?

- Nuk duame asgje pasi kemi ngrene, - i tha M.Grabocka.

- Keni ngrene nje mut! - ju pergjigj Merushja dhe i dha urdher nje fshtari qe te shkonte ne shtepine e tij dhe te pergatiste dicka shpejte e shpejte per te ngrene mysafiret.

Te tre mysafiret pane njeri tjetrin kur degjuan fjalen mut nga Merushja e cila e kishte shprehje te zakonshme qe e perdorte perhere kur deshte te mohonte dicka.

- Ne nuk kemi ngrene mut shoqja kryetare por kemi ngrene buke, - u hodh Mehmeti i ndezur flake ne fytyre.

- Mut o mut keni ngrene, e di une por mos na llomotit shume se tani do t'ju vije buka e ngrohte qe do hani. Mos na i vini re se po ju nxjerrim cfar na u ndodh; buke misri te ngrohte, djathe, qepe dhe nga nje pagure me dhalle,- ju kundervu Merushja.Buka erdhi por Mehmeti nuk vuri asgje ne goje ndersa Myftari dhe Agushi moren nga nje pagure me dhalle dhe e pine. Pasi u mblodhen fshataret, Merushja qe nuk e ndali per asnje cast tjerrjen e leshit, ju drejtua fshtareve:

- U mbolliset shume o derdimene! Te deleguaret e partise kane nje ore po derdellisin dhe ju mezi levizet bythet! Keta s'kane erdhur te hane mut kot! Tani qepeni gojet dhe shqepni veshet te degjoni se cfar shoku Mehmet do tu thote!

Mehmeti ndihej shume i nevrikosur por Myftari qe i njihte mire fshaterat e Lavdarit e qeteson duke i thene se ketu fjala mut eshte njelloj sic ne theme shpesh "per ideal te partise" !

Mehmeti e mori fjalen dhe foli per rreth nje ore. Diku nga fundi i turrmes disa fshtare benin llogje. Merushja e inatosur ju drejtohet:

- Mja hengret mut ju nga fundi se shoku Mehmet nuk ha mut kot!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:01 am

"Eshte turp nga xhaxhi!"Lutjeve te njepasnjeshme dhe fteses me pergjerime qe une te isha mysafir i
tij, ju pergjigja pa medyshje se e pranoja kete ftese dhe se deshiroja qe
te njihesha me familjen e tij dhe per kete ndihesha i lumtur.

Sapo mbrita tek dera e shtepise se shokut, pashe se babai i mikut tim,
ishte lajmeruare qe me pare, pasi ai me hapi deren pa trokitur, duke me thene,
"Bujrum!" ne vend te fjales shqipe urdheroni.

Hyra ne dhomen e pritjes ku me dolen perpara nusja e shokut dhe vjehrra e
tij. Qe te dyja te veshura bukur dhe te stolisura si per feste. Ju dhashe
doren duke ju thene se gezohesha shume qe isha ne shtepine e tyre mikpritese. Pa
u ulur ne kolltukun qe me afruane, dy femije camarroke me sulmuane; i pari me
tha,"Hej plako, how u doin'?" Ndersa tjetri me zgjati pellemben e dores
duke me thene, "Hej plako, give me five!" Ju pershtata femijeve (desha apo s'desha)
te cilet kur pane se une ua zgjata, filluan te luanin me mua. Te medhenjte
e shtepise filluane te gajaseshin me capkenlleqet e femijeve te tyre!

Kjo gjendje kaloi gati gjysme ore dhe asnje nga te medhenjte e shtepise nuk
po mi largonte femijet dhe as qe po me benin ndonje bisede a te me pyesnin!
Po ndjeja bezedi por edhe s'mundesha dot ti perzenja pasi ata duke thene
vetem nje fjale shqip, "plako" dhe fjalet e tjera ne anglisht, ju sillnin shume
kenaqesi te medhenjeve...K...

Ju thashe disa here femijeve se, "enough is enough!" por kujt pra?! Ata
filluane ne korr te me perqeshin, "Enough is enough plako! Enough is enough
plako! Enough is enough plako!..."

Mundohesha te buzeqeshja kur isha ne kulmin e nervave dhe zemerimit.
Zemerimi mu shtua me shume kur te medhenjte qeshin e kenaqeshin me gjithe
shpirt kur shikonin femijet e tyre qe luanin plot hare me mua!
Mendova ta pickoj njerin nga femijet qe te me largohej dhe pastaj edhe
tjetrin. Ashtu bera, me pak marifet e pickova ate me te madhin ne bythe. Ai
bertiti, Hej plako! u pinch me?! Maa! Plako griped me! Pastaj me nxorri
gjuhen. Femija i zemruare mu afrua perseri por kete radhe me ketheu prapanicen dhe
pasi beri nje big fart u largua. Pas femijes se madh u largua dhe i vogeli dhe
keshtu shpetova nga i siklet.

Qe pertej koridorit degjova zerin e se jemes qe e "kritikonte" djalin e
madh duke i thene, "Jo te keqen mami, mos pirdh ashtu se eshte turp nga xhaxhi!"

Erdhi koha te largohesha.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:02 am

Kujdes nga Pleqėria!Nje ēift i vjeter vlonjat qė ishte duke festuar 60 vjetorin e martesės nė
Tiranė, vendosėn tė kthehen nė vėndin e lindjes pasi i martuan dhe i rregulluanė
tė gjithė fėmijet e tyre. Kėshtu, ata shkuan tė pleqėrojnė nė Vlorė. Njė
ditė duke u mbajtur pė dore si dikur kur ishin fėmijė, ata u drejtuanė pėr nė
shkollė ku kishin mėsuarė pėr herė tė parė. Ishte mbas dite dhe shkolla qe e
hapur e pa fėmijėt e zhurmshėm. Ata hynė direkt tek nje klasė qė kishin
studiuare dhe u ulėn pikėrisht nė tė njėjtėn tavolinė si atėherė kur ai i tha asaj
pė herė tė parė, "Te dua moj qėne."
Gjatė rrugės sė kthimit pėr nė shtėpi, njė thes plot me para ra nga njė
makinė e karrocuarė private qė transmetonte paratė e firmės "Gjallica." Thesi
duke u rrokullisur erdhi deri tek kėmbėt e tyre. Plaku dhe plaka u bėnė tė rinj
nga energjia. Ata e morėn thesin pa asnjė vėshtirėsi dhe e shpunė nė shtėpi. E
hapėn dhe i numuruanė paratė - pesėdhjetė mijė dollarė amerikanė! Nė thes qe
edhe njė letėr ku shkruhej, "Ja, kėshtu vidhet o tė qifsha udhėt!"

Plaka i tha plakut, "Duhet qe tė lajmėrojmė policinė. Kėto para nuk janė
tonat." Plaku nuk qe dakort. "Hallalli nuk bėhet lanet, - tha ai, - Ne duhet ti
fshehim paratė nė ēati." Kėshtu bėnė.

Tė nesėrmen, dy agjentė tė lagjes qė kėrkonin paratė trokitėn nė derė.
"Na falni, mos keni gjetur dije njė thes me para." Pyetėn policėt. Plaku ju
pėrgjegj shpejt me njė "JO" tė fortė, por plaka e ndali duke thėnė, Burri
gėnjen, ne i kemi fshehur paratė nė ēati."

"Tė dashur policė, gruaja vuan nga sėmundja e harresės dhe nuk di se ēfar
thotė. Ju lutem mos ja vini re se e ka nga pleqėria. Ju e dini se gratė plaken
me shpejt se ne burrat."

Policėt u kthyenė nga plaka dhe filluanė ta pyesin, "Ju lutemi na i thoni
historinė qė nga fillimi."

"Po ja, filloi plaka, kur ne po ktheheshim dije nga shkolla..."
Polici qė dukes se qe shefi, i thotė kolegut, "E dėgjon?! Paskan qėnė nė
shkollė dije! Jemi nė adresė tė gabuarė. Hajt tė shkojmė!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:02 am

Njė histori e vėrtetė me njė pijanec nga TeksasiDisa studentė nė Teksas po bėnin njė mbrėmje dėfrime. Njėri nga studentėt
kishte pirė shumė si zakonisht dhe mezi qėndronte nė kėmbė, shoqet dhe shokėt e
tij po i luteshin tė mos pinte mė dhe tė shkonte nė shtėpi por ai nuk
dėgjonte, mė nė fund, njė polic e kap pėr krahu dhe i thotė eja tė tė shpije nė
shtėpi, ndryshe do tė marr nė polici. Djaloshi u bind dhe tė dy dolėn jashtė.
Shtėpia e djalit ishte vetėm dy blloqe larg ku banonte me gruan e tij tė re e
cila e priste nė shtėpi.
- Do tė tė shpie unė me makinė nė shtėpi,- i tha polici.
Policit nė kohėn qė dolėn jashtė i ra telefoni. Njė vjedhje ishte bėrė rreth
30 metro larg vendit ku ai ndodhej. Polici me vrap e pa humbur kohė u nis
andej nga i dhanė drejtimin ku edhe dhjetra policė tė tjerė po mbrinin me
shpejtėsi. Djali si ngeli vetėm ju mbush mėndja tė shkojė vet nė shtėpi dhe kėshtu
kėshtu bėri. Kur mbriti nė shtėpi i tha gruas nėse vinte dikush ta kėrkonte
i thuaj qe unė kam qėnė tėrė ditėn i sėmurė me grip dhe nuk kam dalė fare nga
shtėpia. Pas nja dy orėsh erdhi polici qė do ta shoqėronte nė shtėpi dhe
pyeti gruan se a ka erdhur burri i saj. Ajo "e ēuditur" i tha se burri i saj nuk
ka dalė fare nga shtėpia sot! Polici i befasuarė ju kthye, "po ne kemi
ēelsat dhe makinėn e tij! A mund tė shikoj garazhin e makinės?" Gruaja e gatėshme
doli me policin dhe hapi garazhin. Ē'tė shohė atje! Njė makinė policie me
dritat e alarmit tė ndezura ishte brėnda!

Njgjarja ėshtė e vėrtetė dhe kėtė ndodhi e tregojnė edhe sot tė gjithė
policėt dhe studentėt e Teksasit.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:03 am

Humor Poetik90-Made in AlbaniaNaten e kaluare,ndersa po flija,pashe enderr se vdiqa.
Keshtu qe shkova drejte parajses ne qiell.
Atje me priti Shen Pjetri ne porten e tij.
"Nem dokumentin per kontroll - me tha ai -
dhe ulu ketu te ngrohesh ne Diell.

"Une shoh - vazhdoi Shen Pjetri - se ju keni genjyre shume,
dhe me pas jeni betuare i qete se thoni vetem te verteten.
Te keqijat qe keni bere kane rrjedhur si lume...
Shume veteve u keni marre edhe jeten."

Une i frikesuare ula koken,
me padurim prisnja vendimin.
Me pas eger Pjetri bertiti:
"Ketu s'ka vend TIRANIA!"

Thashe se vdiqa per here te dyte, por jo.
Shen Pjetri pasi pa firmen nga vija,
ndryshoi ton dhe u be i bute.
Embel lexoi; MADE IN ALBANIA,
E me pas me tha :
"Hajde ketu djali im"
Dhe me shpuri tek Bosi i Madh.
I Madhi Bos urdheroi:
"Mbajeni kete djale afer dhe bejni nder.
Ai ka punuare si QORR KOMUNIST
Dhe ka qene nje here ne FERR."

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 1:04 am

Bjondina KozmonauteNe NASA punojne nje bjonde, nje brunete e nje kokekuqe,
qe te treja jane te reja, te bukura dhe plot huqe.
Ato trenohen per te shkuare shume shpejt ne hapsire,
qielli kurre ndonjehere s'ka per te pare te tille mysafire!
Bruneta thote, "Ne Mars deshiroj te shkojme,
atje, te papriturat e Marsit le ti shijojme."
Kokekuqja ja pret, "Me mire ne Hene le te veme,
Marsi eshte shume larg, nuk ja kemi ngene."
Fillon keshtu sherri midis kokekuqes dhe brunetes,
dhe nervat ja ngrene bjonde kokeshkretes!
Bjondia e bukur nderhyn per te shuar sherrin
dhe sherrit menjehere ajo i ven frerin,
"Nuk do te shkojme as ne Mars e as ne Hene!
Do te shkojme ne Djellin e bukur pike-rene!"
Hahahaa, qeshen te dyja shoqet persa degjuane
e te gajasuren dot nuk e ndaluane.
"Po si moj bjonde e bukur, - u hodh bruneta,
- a nuk e di qe Djelli eshte zjarr e atje mbaron jeta?!"
"Moj budallaqe!- pergjigjet biondja, - c'me dini mua?
Jam e zgjuar sa te te shpie krua me krua,
e te le te zhuritur nga etja per tere jeten,
une di ta nduk shpirtin dhe te ta zhvat kulten!
Jam komandantja juaj dhe sot vendosim daten,
qe te mos digjemi ne Diell do te shkojme vetem naten!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:10 am

Spoiler:
Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:11 am

Spoiler:
Dashuri e cmendur

Une e di qe ti e di,
Ti se di qe une e di,
Ne te dy e dime,
Ate qe s'duhet ta dime....

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:13 am

Spoiler:
*****


marr fjalorin ene e hap
per te gjetur fjalen"*****"
aty flitej per ca dru
qe u lidhkan me nje hu.

e lundroka lehte e lehte
ne dash poshte, ene terpjete
pra u dashka fort ky mjet
qe pershkon lumin gjith lezet.

por nje gje un spo e kap
na vjen keq kur na thon "*****".

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:15 am

Spoiler:
ne dritare rrija une
ne dritare rrije ti
buke me gjize haja une
buke me gjalpe haje ti
EH Dashuri, dashuri...........

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:18 am

Spoiler:
Poezi Dashurie Humoristike

*Dashuria ėshtė njė ndjenjė qe lind vertikalisht dhe perfundon horizontalisht.

*Nuk me zinte gjumi. diēka qe nuk me shqitej nga mendja, e di ēfarė ishte? Fytyra jote... buzeqeshja jote...gjithshka e jotja...sa e frikshme!!

*Kur te gardhi tu afrova , pashė qe tokėn po punoje befas sec pelliti lopa e kuptova se me doje!

*Dashuria nuk ėshtė njė patate qe hahet brenda njė nate ajo ėshtė njė shtylle betoni qe kur e prek te ze tensioni.

*I kėrkova zotit bar, dhe me dha njė fushe. I kėrkova zotit ujė dhe me dha detin. I kėrkova zotit numrin e njė njeriu te shėmtuar, dhe me dha numrin tėnd !

*Tė ndjej ne fytyre te ndjej ne krah te ndjej ne kėmbė te ndjej kudo a mushkojne e dreqit ēdo tė te punoj....

*Jot shoqe sapo mė tha njė barcalete aq te bukur sa desh u rrezova nga krevati !


*Njė nate dashuri me ty ėshtė njelloj si te marrėsh pjesė ne Olimpiada. Ndodh njė herė ne 4 vjet !

*AMC konfirmon qe kanė filluar te zbatohen tarifat e reja, ne baze te raporteve seksuale qe keni. Ndėrkohė ju njoftojme qe numri juaj do tė mbyllet !

* Tek stoli i prishur te prisja unė ty qe tė vijė ti dhe ta rregullonim te dy.

*Zemra ime reh pėr ty megjithėse shoh me njerin sy!

*Zemra e femres ėshtė gurė, hyrė brenda e s'del me kurr. Zemra e mashkullit ėshtė hotel, kush ka qejf hyn e del.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:22 am

Spoiler:
Grindavecja

Kta cunat e sotem
bojn trimat e m'dhenj
te kpusin nga fjalet
te bejne telef

kur vje puna ne jet
ti shofesh si gjynafqar
t'vret zoti tu flasesh
e tu thush dy tri fjale

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:42 am

Spoiler:
Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:44 am

Spoiler:
Ku jetojme aq te gezuar,
xhepat bosh, deren blinduar?
NE SHQIPERI!

Ku ka vlere me shume gomari,
se shkencetari apo shkrimtari?
NE SHQIPERI!

Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''
ku ujku per ujkun eshte njeri?
NE SHQIPERI!

Ku s'punojne hic kombinatet,
ku hajdutet po ngrejne pallatet?
NE SHQIPERI!

Ku ta vrasin deputetin,
Ku s'e pysin presidentin?
NE SHQIPERI!

Ku qeveria punon me banda,
Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
NE SHQIPERI!

Ku te hedhin me shume balte
dhe ku fajdet ti ngrijne parate?
NE SHQIPERI!

Ku ka baker, krom e ar
Por s'ka uje per tu lare?
NE SHQIPERI!

Ku i veshin ne koke corapet
dhe kallashi i lan hesapet?
NE SHQIPERI!


Ku pelcet, kercet dyfeku,
ku pa djerse fitohet leku
NE SHQIPERI!


Ku spiuni ben transparentin,
ku vampiret perbejne parlamentin?
NE SHQIPERI!


Ku qeveria ben Nastradinin,
ku sigurimi t'vjedh persekutimin?
NE SHQIPERI!


Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes
me tesha t'vdekunish te gjithe europes?
NE SHQIPERI!


Ne c'vend kemi lere,
krenare dhe te dhjere?
NE SHQIPERI!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:46 am

Spoiler:
Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshke,
Vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ai shoku yt dje,
Krah per krahu me ty
Vdeksh ti ishallla.
Vdekte dhe ai !!!...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:47 am

Spoiler:
Shumė herė thashė

Shumė herė thashė, shumė herė desha,
Ta ndaloja penėn, tė mos shkruaja letra.

E nisa tė parėn, hė edhe njė tjetėr.
Nė pritje tė pėrgjigjes, nisja nga njė letėr.

Po, ē’qėndisja nė to? Vallė ē’intrigoja?
Hallet, shqetėsimet, nisja e tregoja.

Ku e nisja letrėn, e ku pėrfundonte.
Kėtė asnjė burrė, nuk mund ta kuptonte.

Si nuk doli njė? Njeri, a i vrarė?
Ta kėndonte letrėn, tė mė qante hallė.

Pa le kur kėrkoja, takim ballpėrballė!
Ca mė sikterisnin, ca fytyrė vrarė.

Ca me servilizėm, pa shum salltanet.
Thon njė fjal tė ėmbėl, “Na lini tė qetė “.

S’ėshtė pun partie, kemi pun tė tjera.
Ne shikojmė ka apo...S’ka ujė lera.

Shikojm interesin , pėr gjith shoqėri,
Rron apo nuk rronė, faktori njeri.

Ē’tė them un i ziu! Ē’ tė shkruaj mė parė!
Merak do mė mbetet, sot e gjer nė varr,
Se takova dotė, Shokun Sekretar.

Shumė herė thash, shumė herė desha
Tė mė kuptoj njėri, tė dal e vėrteta.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:02 pm

Po bisedojnė dy vet pėr Sherif Pulėn dhe i pari po e pyet tė dytin:
A e din se prej nga ėshtė Sherif Pula?
I dyti po i pėrgjigjet:
Prej Amerike!
I pari thotė se nuk ėshtė e mundur!
I dyti i thot se si ashtu?!!
I pari i pėrgjigjet:
Pėr shkak se emrin e ka Amerikan , kurse mbiemrin shtazorė!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:03 pm

Dy shokė duke biseduar , po e pyet i pari tė dytin:
- A e din se ku ėshtė Oqeani Atlantik?
- Po e di !
- E po mirė atėhere, a e din se ku ėshtė Deti i Vdekur?
- Edhe pėr kėtė e di se ku ėshtė !
- Eh mirė atėhere une e kamė mbytur!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:04 pm

Kishin qenė njė herė tre shokė duke shkuar rrugės. Diku rrugės i ndal policia dhe i pyet se kush ishin ata, dhe sė pari e pyesin tė parin :
- Ēka je ti?
Unė jamė i pari dhe askėnd nuk e kamė pėrpar , kurse dy janė pas meje.
Kur e pyesin tė dytin se ēka ishte ai, ai pėrgjigjet:
- Unė jamė i mesmi dhe njė e kamė pėrpara , kurse njė tjetėr e kam prapa meje!
Kur e pyesin tė tretin se ēka ishte ai , ai iu pėrgjigjet:
- Unė jamė i fundit dhe dy vet i kamė pėrpara , kurse dy i kamė prapa meje!
Pyetja jonė ėshtė se ēka ishte ai i treti?
(I treti ishte gėnjeshtar


Edituar pėr herė tė fundit nga Age nė Fri Jun 13, 2008 7:07 pm, edituar 1 herė gjithsej

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi